X
تبلیغات
زولا

قرآن یگانه نشانه کامل ایمان

در مبنای همه چیز شک کن، از جمله آموزش های مدرسه ،دانشگاه،والدین ،جامعه lforghan2@ تلگرام hamid_qeydar اینستاگرام

قیاس های بشری مخالف با بیانات خدایی قرآنی

نمونه ها 

1: متشرعه اسلامی اعم از سنی و شیعه در جواب جوانان مشتاق به اسلام امّا سرخورده از وجود و وجوب  تقلید با سوال اعتراضی میپرسند: چرا به ما میگویند تو نمیتوانی همه چیز را بدانی و باید مرجع تقلید داشته باشی مگر ما نفهم هستیم و مگر ... ؟ آیا مردم را جاهل و بی سواد می دانند ؟ آیا همین نکته باعث نمی شود قشر تحصیل کرده هرگز سراغ تقلید نرود ؟ تقلید، پذیرفتن بدون دلیل است، و عقل انسان چیزی را بدون دلیل نمی پذیرد

به آنها عموما جوابی اینچنین میدهند:  

مثلا یک مهندس متخصص را فرض کنید که بیمار می شود . او برای درمان بیماری خود یا باید خود شخصا به تحصیل علم پزشکی بپردازد، یا تمام آرای پزشکان را مطالعه کرده، و به گونه ای عمل کند که بعدا پشیمان نشود، و یا به یک پزشک متخصص رجوع کند .

راه اول او را به درمان سریع نمی رساند . راه دوم نیز بسیار دشوار است، و او را از کار تخصصی خود، که مهندسی است، باز می دارد . لذا او بی درنگ از یک پزشک متخصص کمک می گیرد و رای او را عمل می کند .

او در عمل به رای پزشک متخصص، نه تنها خود را از پشیمانی آینده و احیانا سرزنش دوستان نجات می دهد، بلکه در اغلب موارد، درمان نیز می شود . مکلف نیز در عمل به رای مجتهد متخصص، نه تنها خود را از پشیمانی آخرت و عذاب الهی نجات می دهد، بلکه به مصالح احکام شرعی نیز دست می یابد . 

اما...

تاریخ ارسال: یکشنبه 4 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 10:59 ق.ظ | نویسنده: حمید قیدر | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد